Jak pečovat o přirozené nehty?

Úprava přirozených nehtů je důležitou součástí péče o celé tělo. Bohužel ne každý si umí sám nehty upravit, proto je pro něj vhodné a účelné navštívit nehtové studio, kde mu nehty ošetří a poradí co má s nimi dělat doma. Zde Vám nabízíme jednotlivé druhy ošetření, které by mělo nabídnout dobré nehtové studio a které najdete i ve studiu SQ academy a dále možnosti a produkty pro domácí ošetření.

V péči o přirozené nehty je velmi důležité, jaké produkty k ošetření nehtů používáte. Značka SQ nabízí nejširší nabídku prostředků k péči o nehty jak pro profesionální, tak i pro domácí použití.

Základní manikúra

Tato procedura je základní nabídkou v každém nehtovém studiu a je určena pro všechny, tj. pro dámy i pro pány. Není nic příjemnějšího než perfektní manikúra. Přinese Vám nejen kvalitní službu, ale i oddech, relaxaci a pocit, že jste pro své nehty udělali maximum.

Základní manikúra by měla obsahovat tyto úkony:

Základní manikúra trvá přibližně 30–45 minut a je vhodná pro muže i ženy. Po základní manikúře se může dále pokračovat dalšími procedurami, které jsou již většinou orientovány na péči o pokožku rukou.

Kompletní manikúra

Po základní manikúře můžeme pokračovat v další péči, která je již zaměřena na péči o ruce. Obsahuje peeling a masku na ruce, včetně parafínového zábalu. Je zvlášť vhodné tímto způsobem spojit péči o ruce s péčí o nehty, zejména v zimě nebo v případě extrémně suchých nebo poškozených rukou.

P.Shine

P.Shine je speciální způsob leštění nehtů, který je zároveň vyživuje. Na očištěné a ošetřené nehty manikúrou se pak nanáší speciální prášek nebo pasta s obsahem včelího vosku, vitaminu E a malými brusnými částečkami, které zahladí všechny nerovnosti na povrchu nehtů a poté se nehty ještě speciálním způsobem doleští pilníkem. Takto zaleštěné nehty jsou chráněné vůči vnějším vlivům jako je voda, saponáty atd. Tato procedura se používá zejména proti třepení a lámání nehtů a měla by se opakovat jednou za 2 týdny.

Lakování a zdobení nehtů

Konečná úprava nehtů je důležitá, ale vynikne pouze na zdravých a pěstěných nehtech.

Lakování nehtů

Správné lakování nehtů začíná vrstvou podkladového laku, který chrání nehty před barevnými pigmenty obsaženými v laku (Base Coat, Rillenfuller v růžové, béžové nebo bílé barvě), následují 2 vrstvy barevného laku dle vlastního výběru, nakonec se nanáší poslední vrstva průhledného vrchního laku, který chrání lak před poškozením a poškrábáním (např. Wet Look, Top Coat…).

Barva laku

Z hlediska výběru barvy, je důležité sladit barvu oblečení a brát rovněž v úvahu příležitost, ke které je úprava rukou prováděna.

Francouzské lakování

V současnosti je stále velmi populární francouzské lakování, kdy se na špičky nehtů aplikuje bílá barva a nehty se ještě přelakují vrchním lakem. Tato úprava je vyžadována zejména z důvodu přirozeného a upraveného vzhledu.

Zdobení nehtů

Zdobení nehtů je dnes hojně používáno, zejména pro úpravu na různé společenské akce. Důležité je, aby dekorace ladily s oblečením a celkovým vzhledem nositelky.

Co se týče technik a metod zdobení, nejoblíbenější je malování několika barevnými laky, dále vkládání štrasových kamínků, zrníček a perliček. Stále velmi oblíbené jsou obtisky, kterých je na našem trhu široká nabídka.

Domácí péče

V případě, že z jakýchkoliv důvodů nenavštěvujete profesionální studio, je potřebné, aby jste pečoval(a) o své nehty alespoň doma. Ale ani pokud využíváte služeb nehtového studia, nestačí mezi jednotlivými ošetřeními pouze péče ve studiu, zejména pokud navštěvujete manikúru jednou za měsíc.

Zde Vám nabízíme seznam několika produktů, které nesmějí chybět na Vašem kosmetickém stolku, pokud chcete mít krásné, zdravé a pěstěné přírodní nehty.

1. Pilníky na nehty

Nejdůležitější součást Vaší domácí manikúry je pilník na zkracování nehtů a jejich úpravu. Firma SQ academy Vám jich nabízí hned několik:

Zákaznický pilník

Tento pilník je praktický z toho důvodu, že je vhodný na zkracování nehtů i na jejich zaleštění. Poznáte jej podle toho, že má 4 různě zbarvené plošky, přičemž každá z nich má jinou funkci. Nehty zkrátíte, očistíte jejich povrch a zarovnáte jej, dále nehet promasírujete a tím podpoříte jeho růst a nakonec nehet vyleštíte.

Pilník 4-Way

Speciální čtyřstranný pilník na přírodní nehty v černé barvě.

Pilník Combo Pink, Blue

Pilník v růžové a modré barvě určený pro přírodní nehty.

2. Tyčinka na zatlačování kůžičky

Mezi manikúrami ve studiu je potřeba zatlačovat kůžičku na nehtech zejména pokud máte problémy s jejím růstem. K zatlačování se hodí umělohmotná tyčinka zakončená gumičkou nebo dřevěné břízové dřívko. K dispozici v modré, červené, bílé a zelené barvě.

3. Odstraňovač kůžičky

Emulze na odstraňování kůžičky, zejména v případě jejího nadměrného růstu, pokud nestačí její použití u manikúry. Emulze se nanese kolem nehtu, nechá se působit 5–7 minut a poté se kůžička pomocí tyčinky na zatlačování kůžičky (viz výše) jemně odstraní.

4. Výživa na nehty

Výživa je důležitá pro domácí péči. U ošetření Vám manikérka do nehtu vloží výživu, ale tato výživa v nehtu vydrží jej několik dnů, proto je potřeba tuto výživu obnovit. Obecně lze výživu rozdělit na takovou, která  je obsažena v laku a aplikuje se na nehty a na druhou skupinu, která se aplikuje přímo do lůžka nehtu. Nejvhodnější je jejich vzájemná kombinace. Doporučujeme: Extra nail hardener SQ, Base coat s nilonem, Base coat s hydratačními účinky.

5. Výživa na kůžičku kolem nehtů

Tato výživa je potřebná k tomu, aby kůžičky kolem nehtů byly vláčné, zdravé a aby nepraskaly a netvořily se na nich bolestivé záděry. Doporuujeme: Olej s vůní broskve anebo frézie.

Olejová tužka na nehty

Olejíček v praktickém balení, vhodný do každé kabelky. Může se nanášet denně i několikrát podle potřeby kolem nehtů.

6. Odlakovače na nehty

Je důležité mít jemný bezacetonový odlakovač na nehty, který nehtům neškodí, ale naopak měl by jemně odstranit lak z nehtů a případně dodat nehtům takové látky, které potřebují.

Odlakovač na nehty

Šetrný bezacetonový odlakovač na nehty.

Korekční tužka

Odlakovač v tužce, vhodný k odstranění barevného laku z kůžičky při lakování.

7. Laky pro perfektní nalakování

Podkladový lak - Base Coat

Tento lak ochraňuje nehet před barevnými pigmenty obsaženými v barevných lacích a zabraňuje tak žloutnutí a zbarvení nehtů. Jako podkladový lak je vhodný rovněž Vyrovnávač rýh (Rillenfuller), který je k dispozici v jemně bílé a růžové barvě.

Vrchní lak - Top Coat

Vrchní lak chrání barevnou vrstvu laku před jejich poškozením a poškrábáním. Prodlužuje zároveň barevnému laku jeho životnost. Jako vrchní lak je vhodný zejména rychleschnoucí Top Coat.

Top Coat - Prowhite

Effect lak (disko effect)

High Gloss

Vrchní lak s vysokým leskem

Extra nail hardener SQ

Obsahuje účinné látky, které podporují růst nehtů a brání jeho třepení a lámání. Doporučujeme jej také jako podkladový lak pod barevné lakování.

Ceník nabízených služeb

Základní manikúra215,00 Kč
odstranění kůžiček, koupel rukou, formování nehtů, NCS zpevňovač
Manikúra pro pány290,00 Kč
Kompletní manikúra450,00 Kč
základní manikúra, peeling, maska na ruce, parafínový zábal
P-Shine I.55,00 Kč
leštění, zpevnění a výživa nehtů; Caro extrakt; pouze společně s manikúrou
P-Shine II.405,00 Kč
leštění, pomocí japonské manikúry P-shine, včetně manikúry
Odstranění kůžičky46,00 Kč
mimo manikúru
Clean up41,00 Kč
bělení a čištění nehtů; pouze společně s manikúrou

Lakování a odlakování nehtů

Lakování - základní lak30,00 Kč
Lakování - barevný lak (2 vrstvy)60,00 Kč
Lakování - vrchní lak30,00 Kč
Lakování - vrchní lak Thermo Bond40,00 Kč
Lakování - NCS zpevňovač40,00 Kč
Francouzské lakování110,00 Kč
Odlakováníod 25,00 Kč

Zdobení nehtů

Kamínek, perlička, zrníčko20,00 Kč
Pozlacený motivod 115,00 Kč
Obtisk, barevná fólieod 40,00 Kč
Zlatá fólie40,00 Kč
Zdobení lakem25,00 Kč

Částečná oprava (modeláž, doplnění) 1 nehtu se rovná 1/10 ceny práce.

Tip pro zájemkyně o rekvalifikační kurzy:

Doporučujeme:
Společenské šaty