Umělé nehty, modeláž nehtů

Chcete mít stále krásné nehty?

Přání mít hezké, upravené a dlouhé nehty sahá až do starověku. Již před tisíci lety si nechávali faraonové ve starém Egyptě prodlužovat nehty kovovými nehty, které si nasazovali na prsty s prsteny. Také v Číně byl tento obyčej běžný jako součást kultu za doby velkých dynastií.

Pod heslem „renesance krásy“ se znovu umělé nehty objevují v polovině 50-tých let. Hvězdy a hvězdičky Hollywoodu se zdobily darovanými přirozenými nehty, které ale měly velmi malou trvanlivost. Vynalézaví maskéři se pokoušeli zpevnit nehty lepidlem a rounem a tak se zrodila technika nalepovaných nebo textilních nehtů. V 70-tých letech zahájila Amerika modeláž nehtů nalepovací technikou (hedvábí, porcelán) nebo modeláž akrylem. Již v této době vznikala první studia zaměřená na modeláž nehtů.

Novinka v modeláži nehtů - Gelová technika

Avšak od roku 1984 se stále více prosazuje v Evropě - místo metody akrylové a fibrového skla - využití světlem vytvrzovaných gelů.

Jak gelová technika funguje?

Tato metoda používá k modeláži nehtů látku - gel, který tvrdne působením světla v osvětlovací jednotce. Jedná se o nejšetrnější přilnutí, které neškodí přírodním nehtům. Gel se nanáší na umělý tip, který se předem upraví na požadovaný tvar. Gel se aplikuje v jedné nebo ve více vrstvách, podle kvality přirozeného nehtu a dle tvaru a délky tipu. V současnosti existuje již široká nabídka materiálů pro gelovou techniku tvrzení světlem v různé kvalitě.

Gely pod značkou SQ jsou vyráběny v zubních laboratořích a zaručují 100% kvalitu a zdravotní nezávadnost.

Profesionální ošetření ve studiu

Modeláž nehtů gelem

Jelikož modeláž nehtů vyžaduje patřičnou zručnost, nemůžete si ji provádět sama doma. V případě zájmu je nutné navštívit profesionální nehtové studio.

Pokud si z jakýchkoliv důvodů nemůžete navštěvovat profesionální studio, je zde řešení pro domácí úpravu pomocí sady Soft touche Over coat natural nails, kterým můžete potáhnout přírodní nehty event. je i prodloužit pomocí tipů. Sada obsahuje gel, aktivátor a odstraňovač. Tato domácí úprava však vyžaduje určitou zručnost.

Jak dlouho modeláž nehtů trvá?

Modeláž nehtů trvá přibližně 1–1,5 hodiny, dle kvality a tvaru přírodních nehtů, proto je potřebné, aby jste si vyhradila dostatek času na celou dobu ošetření. Pokud jste nikdy předtím umělé nehty nenosila, je vhodné, aby jste se předem objednala a domluvila na termín ošetření, nejlépe osobně, případně telefonicky.

Kdy je nejvhodnější načasovat ošetření?

Pokud si chcete nechat aplikovat nehty pouze k určité události (svatba, ples atd.), je vhodné aby jste tak učinila dostatečně brzy před onou událostí. Důvod je jednoduchý: pokud jste nikdy umělé nehty nenosila a neměla jste dlouhé nikdy ani své přírodní nehty, je potřeba aby jste se s nimi naučila manipulovat. I jinak banální a jednoduché úkony mohou být s Vašimi novými umělými nehty těžké a mohou Vám dlouho očekávanou událost zcela znepříjemnit.

Co dělat, když se nehet ulomí?

Modelované nehty by měly vydržet až do příštího doplnění ve studiu cca 3–4 týdny. Často se ale stane, že se některý ulomí. Není to tím, že by designérka nehty nesprávně namodelovala. Ulomení nehtu je způsobeno často špatnou a nesprávnou manipulací s nehty nebo pokud jsou nehty příliš dlouhé. Pokud již nehet ulomíte, nejlepší je navštívit studio a nechat si jej znovu namodelovat. Pokud nemůžete, je dobré opatrně odstranit zbytky gelu z nehtu a počkat do dalšího ošetření, kdy Vám jej designérka opět namodeluje.

Jak o umělé nehty pečovat doma?

Umělé nehty se aplikují zejména z toho důvodu, že o ně není třeba tolik pečovat i doma a vydrží dlouho upravené. Takže si nehty můžete lakovat a odlakovat (bezacetonových odlakovačem), případně zdobit. V případě, že chcete nehty doma nějak upravovat, musíte si pořídit vhodný pilník na umělé nehty (např. Pilník Orange, Pilník White Medium a Pilník Black Medium/Coarse). Pilníkem si můžete bez problémů nehty zkracovat anebo si upravovat přechody mezi umělým a přírodním nehtem. U této úpravě je potřeba dávat velký pozor, aby jste nepilovala pilníkem přírodní nehet, protože by jste si jej mohla poškodit a narušitt. Nakonec je potřebné upravené nehty přelakovat bezbarvým lakem, eventuálně je dále upravovat barevným lakem.

Francouzská modeláž nehtů

U modeláže nehtů je možné udělat na umělé nehty i permanentní francouzskou manikúru, která zůstane na nehtech i po odlakování. Na takto vymodelované nehty lze samozřejmě lakovat i barvené laky dle vlastního uvážení. Permanentní francouzská manikúra je vhodná zejména pro ty zákaznice, které chtějí mít stále upravené ruce a nehty a nechtějí nebo nemůžou nehty lakovat barevnými laky.   

Doplnění nehtů

Nehty je nutné 3–4 týdny po modeláži doplnit, jelikož gel, který se nanáší na nehty odrůstá. Při doplnění se obvykle nehty zkrátí a upraví do požadovaného tvaru. Poté se nanese opět gel. V případě, že jste nějaký nehet ulomila, při doplnění se opraví nebo celý vymění. Doplnění trvá přibližně 1 hodinu, přičemž záleží na počtu nových, vyměňovaných nehtů. Po doplnění se nehty upravují obvyklým způsobem.

Úprava nehtů mezi doplněním

Pokud chcete nehty upravit i když je není třeba ještě doplňovat, můžete tyto úpravy svěřit odborníkovi. V tomto případě se jedná o zapilování, úpravu odrostů a jejich zahlazení, aby nebylo vidět přechod mezi přírodním nehtem a naneseným gelem. Dále je možné upravit tvar a délku nehtů a poté již tradičně nehty nalakovat dle Vašeho přání.

Další procedury vhodné i na umělé nehty

U umělých nehtů je vhodné vykonat ještě některé další procedury, které většinou nelze provádět zároveň s jejich doplněním, protože by to mohlo ovlivnit jejich trvanlivost.

Bělení nehtů

Jelikož přírodní nehty rostou zároveň s umělými, po čase celé umělé nehty podrostou přírodními. Přírodní nehty mají tendenci žloutnout a zbarvovat se, což oproti bílým umělým nehtům může vypadat nepěkně. Pokud budete udržovat umělé nehty v čistotě tím, že je budete denně čistit kartáčkem a používat desinfekční přípravek Antiseptikum na nehty, zůstanou nehty krásně bílé. Pokud se přece jen stane, že nebudou zcela bílé, je možné je vybělit speciálními přípravky: Clean up - bělící emulze

Čištění nehtů frézou

Nehty se frézou čistí zespoda, odstraňují se případné zbytky od lepidla. Nehty se rovněž vybílí.

Manikúra, úprava kůžiček

Manikúru nemůžeme dělat před modeláží, protože při zatlačování kůžičky se používá Odstraňovač kůžičky, použitím kterého by čerstvě modelované nebo doplněné nehty nemusely dobře držet. Proto je vhodné dělat manikúru na umělé nehty mezi doplněním.

Parafínový zábal

Manikúru mezi doplněním je vhodné doplnit i parafínovým zábalem. Ruce a nehty budou již kompletně ošetřeny a dostanou vše co jim můžete dát.

Sundání nehtů

Pokud se rozhodnete již dále nemít umělé nehty, je potřeba je šetrně a opatrně odstranit. Při tomto úkonu by jste si sama mohla nehty poškodit, proto je nejlepší svěřit se do rukou odborníka. Ten Vám gel z nehtů odstraní a dále ošetří Vaše přírodní nehty tak, aby byly upravené a dostaly potřebnou výživu. Pokud je třeba sundat nehty acrylové, k tomu je vhodný odstraňovač tipů a acrylů DIP IN.

Poradíme Vám taky, jak o ně pečovat doma.

Domácí péče o umělé nehty

Pokud s umělými dobře zacházíte, odmění se Vám dlouhou trvanlivostí. Pokud nejste dostatečně zručná na jejich domácí péči, většinou stačí je pouze přelakovat podle potřeby. Pokud ve studiu vyberete vhodný barevný lak, vydrží často po celou dobu mezi doplněním. Pokud o nehty chcete přece jen pečovat, je dobré mít doma tyto produkty:

1. Pilník na nehty

Pilník na umělé nehty by měl mít o něco větší hrubost, aby nehty dokázal opilovat. Na drobné úpravy tvaru a přechodů jsou vhodné:

Pilník White Medium

Bílý, omyvatelný pilník s dlouhou trvanlivostí.

Pilník Black Medium/Coarse

Černý, omyvatelný pilník se dvěma různě hrubými stranami.

Houbička

Bílá houbička k zarovnání přechodů a odrostů.

2. Lepidlo na nehty

Je vhodné zejména při malých nehodách, které je možné opravit doma. Pro domácí použití jsou vhodné:

Zákaznické lepidlo 2g, 5g nebo 10g

Malé, praktické lepidlo na nehty se štětečkem.

3. Podkladový lak na nehty

K lakování umělých nehtů jsou vhodné jakékoliv podkladové laky, které se používají i pro přírodní nehty. Zvlášť praktický je podkladový lak:

Rillenfuller - vyrovávač rýh a nerovností

Tento podkladový lak jemně vyrovná i některé nerovnosti způsobené odrůstáním gelu. K dispozici v jemně narůžovělé a bílé barvě.

Base Coat - Podkladový lak

Bezbarvý podkladový lak na nehty, který chrání nehty před zbarvením od pigmentů obsažených v barevných lacích a zároveň vytváří perfektní podklad pro dokonalé přilnutí barevného laku a jeho dlouhou životnost.

4. Vrchní lak - Top Coat

Je opět možné použít jakékoliv vrchní laky, důraz se klade na jejich rychlé schnutí. Top Coat od firmy SQ academy je vrchní lak s vysokým leskem, který spolehlivě chrání 

5. Odlakovače a korekční tužka

Důležité při výběru odlakovače je to, aby byl bez obsahu acetonu, který by mohl narušit vrchní vrstvu a lesk umělých nehtů.  U lakování oceníte korekční tužku. Pokud se barevný lak dostane na kůžičku kolem nehtů, pomocí korekční tužky ho lehce odstraníte.

Ceník nabízených služeb

Kompletní modelážod 750,00 Kč
Doplněníod 590,00 Kč
Pilování, zkrácení, úprava nehtů115,00 Kč
Sundání acrylu, gelu450,00 Kč
kompletní sundání všech nehtů
Sundání gelu18,00 Kč
při modeláži - jeden nehet
6. Fr. špičky100,00 Kč

Lakování a odlakování nehtů

Lakování - základní lak30,00 Kč
Lakování - barevný lak (2 vrstvy)60,00 Kč
Lakování - vrchní lak30,00 Kč
Lakování - vrchní lak Thermo Bond40,00 Kč
Lakování - NCS zpevňovač40,00 Kč
Francouzské lakování110,00 Kč
Odlakováníod 25,00 Kč

Zdobení nehtů

Kamínek, perlička, zrníčko20,00 Kč
Pozlacený motivod 115,00 Kč
Obtisk, barevná fólieod 40,00 Kč
Zlatá fólie40,00 Kč
Zdobení lakem25,00 Kč

Částečná oprava (modeláž, doplnění) 1 nehtu se rovná 1/10 ceny práce.

Tip pro zájemkyně o rekvalifikační kurzy:

Doporučujeme:
Společenské šaty